Sportuj pod Brdy

 

Školka 2017 – 2014

Přípravka 2013 – 2010

Žactvo 2009 – 2006

Závody

Rekordy

Atletika

(září 2020 – únor 2021)

Registrace

Program Atletika – je určený všem dívkám i chlapcům ve věku 4–15 let. Do atletické školky a přípravky jsou zpravidla přijímány všechny děti, které projeví zájem, nedělá se talentový výběr. Do kategorie žáků přestupují děti s větším zájmem o konkrétní atletické disciplíny. Atletika zahrnuje různorodé pohybové činnosti, jejichž obsahem jsou pohyby cyklické, acyklické a smíšené podle charakteru jednotlivých disciplín. Uplatňují se při ní také základní dynamické zákony – jde o přechod z klidu do pohybu (start), změnu směru pohybu (odraz při skoku), dokončení pohybu (doskok).

U nás v klubu trénujeme kategorii atletické školky, přípravky a žactva od 4 do 15 let věku. Trénovat s námi můžete začít kdykoliv v průběhu roku a nemusíte čekat na začátek pololetí nebo nové sezony. Každá tréninková kategorie má různé tréninkové postupy přizpůsobené věku dítěte. Upředňostňujeme koncepci tréninku zaměenou na trénink odpovídající věku dítěte před koncepcí brzké specializace. U dětí začínajicích se sportem rozlišujeme a respektujeme nejen věk kalendářní, ale také věk biologický a sportovní. Naši trenéři uznávaí tři hlavní trenérské priority.

  • 1. Nepoškodit děti fyzicky a psychicky.
  • 2. Vytvořit u dětí vztah ke sportu jako celoživotní aktivitě. Není možné, aby všechny děti dosáhly vrcholové úrovně.
  • 3. Vytvořit pevné základy pro trénink v následné věkové kategorii. Sportovní příprava musí být zaměřena na zvládnutí základních konstruktů nutných pro realizaci soutěže. To znamená naučit dětskou techniku, základní pravidla, základní normy chování, taktické postupy nutné k realizaci hry a to vše v souladu s odpovídajícím rozvojem pohybových schopností.

SK Sportuj pod Brdy je členem Českého atletického svazu (ČAS). Děti se účastní atletických závodů v průběhu celého roku a reprezentují Mníšek pod Brdy a okolí.

Děkujeme Vám za přečtení a dále můžete pokračovat v horní části obrazovky konkrétní věkovou skupinou skupinou.

Registrace dítěte

Děkujeme za registraci

Budeme Vás kontaktovat v nejbližším možném termínu.